Mohli jste mě vidět

I psi trpí stresy a úzkostmi. Zvlášť, když mají za sebou to, co francouzská buldočka Selinka. Tito pejskové, i když vypadají bojovně, mají křehké a citlivé duše. Selinka na hodné a pečlivé majitele čekala dlouho. Prožila fyzická napadání, z nichž vyšla s poraněnou páteří a vředy na dvanácterníku. Ty jako následek dlouhodobého stresu. Každý, kdo se ujme staršího pejska, musí počítat s tím, že si s ním bere i celý jeho dosavadní život. A jak to dopadlo se Selinkou?.

První příběh je o rodině, která si neuváženě pořídila dva velké psy – samce, a neuměla jim poručit. Tak se stalo, že mladý pes brzy staršímu přerostl přes hlavu a napadal ho. Nebyla to žádná legrace, tatínek při jednom takovém útoku zkolaboval. Pejskové se dostali do rukou psího psychologa, a tak se i my dozvíme, jak ven z této šlamastyky.


MVDr. Alexandr Skácel je jedním z mála veterinárních psychologů v Čechách. Do pořadu přišel s jedním ze svých dlouhodobých pacientů a v divadle Ponec na něho ještě čekali další. Jak se léčí psychické poruchy zvířat, co všechno je možné vyléčit a jak se například zachovat při útoku agresivního psa se dozvíte v pořadu Jana Krause.


Cyklus, ve kterém představujeme zajímavé podnikatelské příběhy z měst i venkova, inspirativní osobnosti či ekonomické trendy. Podívejte se na pořad Ekonomika plus a MVDr. Alexandrem Skácelem.


Myslíte si, že je zvířecí psycholog výmysl? Omyl. Veterinář Alexandr Skácel léčí nejen tělesné, ale i duševní nemoci svých pacientů. Jak říká, potíže zvířat velmi často odrážejí kondici jejich pánů. Celý článek naleznete na webu MF DNES


O sebevraždách zvířat v pořadu Reflex slovenské televize Markíza.


Dnešním naším hostem je lékař, který léčí nejen tělesné, ale i duševní nemoci svých pacientů; pozvání přijal veterinář a zvířecí psycholog Alexandr Skácel. Záznam pořadu si můžete stáhnout z tohoto odkazu


Vzít si zvíře z útulku je obrovská loterie. Neznáme jeho rodiče ani minulost. Většinou nevíme, odkud pes nebo kočka pochází, kdo a jak jej vychovával. Nalezené zvíře mohlo být obětí krutého zacházení nebo dlouhodobého zanedbání. Jak dobře vybrat, nám přijde poradit náš první host. Zde si můžete zobrazit záznam chatu.